Bugün, Büyük Atatürk'ün, Millet Mekteplerinin Başöğretmenliğini kabul ettiği tarih olan, 24 Kasım 1928'in 84'üncü, 1981 yılında kabul edilen 'Öğretmenler Günü' kutlamalarının da 37'inci yıldönümüdür.
 
     Eğitime, öğretmenlerine ve öğrencilerine her daim büyük önem veren uluslar; kültür, sanat, bilim, teknoloji, sosyo-ekonomik alanda ilerleyen millet olmuşlardır.
 
        Ülkemizin muasır medeniyet seviyesine erişebilmesinde en fazla söz sahibi olan öğretmenlerimiz, geleceğe ışık tutan ve çocuklarımızın yetişmesini sağlayan kutsal bir görevi yerine getirmektedir.
 
     Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızı en iyi şekilde ve çağdaş donanımlarla yetiştiren, en zor koşullarda dahi, ülkesine ve milletine bağlı hizmet veren öğretmenlerimize, gösterdikleri her türlü fedakârlık için çok şey borçluyuz.
        
        Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bugün aramızda bulunmayan tüm öğretmenlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, fedakâr öğretmenlerimizin 'Öğretmenler Günü'nü, içtenlikle kutluyor, sağlıklı, huzurlu, mutlu ve başarılı bir yaşam diliyorum.'
 
 
Yiğit Yaşar DEMİRER
Kaymakam V.
 
 
 
 
Özgeçmiş
Fotoğrafları
 
 
 
 
UYUMA PROJESİ TANITIM