Kaymakam Çağlar TEKİN, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
 
        Kaymakam Çağlar TEKİN yayımladığı mesajında,
        “Türk savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferinin 102. Yıl dönümünü kutlamanın ve mukaddes vatanı için canlarını çekinmeden feda eden şehitlerin Şehitler Günü’nü idrak etmenin onurunu yaşıyoruz.
 
        "Dünyaya "Çanakkale Geçilmez" diyerek tarihin akışını değiştiren şanlı ecdadımızın bu sarsılmaz inancı ve mücadelesi sonucu evlatları olarak bugün bizler bu topraklar üzerinde geleceğe yürümekteyiz. Çanakkale’de kazanılan zaferle ortaya konulan sarsılmaz vatan sevgisi ve millet olma bilinci kurtuluş savaşında da meşale olmuş, bütün fertleriyle el ele veren milletimiz Atatürk'ün önderliğinde nihai zafere ulaşmıştır. İnsanlarımız, bu mücadele sonucunda Cumhuriyet ve ilerleyen süreçte de demokrasi, hukuk ve özgürlükle tanışmıştır. Bir yandan Cumhuriyetimizi istikbale, dünya milletleri arasında hak ettiği yere taşımak için mücadele verirken, diğer yandan bizi millet yapan yüksek değerlerimizi daima canlı tutmaya, yüceltmeye devam edeceğiz. Bilinmelidir ki, geçmişten aldığımız ilhamla, milletçe, şehitlerimizin bize bıraktığı mukaddes emanetin sorumluluğunun idraki olarak, her geçen gün aynı şuur ve inançla daha da yükseklere taşıma kararlılığını göstereceğiz.
 
        18 Mart Çanakkale şehitlerini anma günü ve Çanakkale Zaferinin 102. Yıl dönümü nedeniyle, kutsal vatan topraklarını canları pahasına savunarak, bu büyük zaferi milletimize armağan eden, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” dedi.
 
        18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri ilçemizde aşağıdaki program dahilinde gerçekleştirilecektir. Çelenk sunumu 18 Mart 2017 Cumartesi günü saat 09.30 da Gülşehir Hükümet Konağı önünde yapılacaktır. Anma etkinliklerine tüm halkımız davetlidir.
 
 
 
Özgeçmiş
Fotoğrafları
 
GÜLŞEHİR KAYMAKAMLIĞI DUYURULARI