Nevşehir Vali Yardımcısı ve İlçemiz Kaymakam V. Ahmet Soley 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Nedeniyle Mesaj Yayınladı. Kaymakam V. Ahmet Soley yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi.
                
       " Devletimiz ve milletimizin istiklal ve istikbaline kastetmeye teşebbüs eden hain Fetö terör örgütünün kanlı darbe girişimini tarihte eşi benzeri görülmedik bir kahramanlıkla bertaraf eden aziz milletimizin tarihe kazıdığı bir destan olan “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü”nün birinci yıl dönümünü kutluyoruz”
        Tarihimizin en karanlık hadiselerinden biri olan 15 Temmuz 2016 darbe kalkışması ve işgal girişimi, milletimizin verdiği destansı mücadele neticesinde parlak bir zafere ve aydınlığa dönüşmüştür. Aziz milletimiz 15 Temmuz gecesi, tıpkı Çanakkale'de, İstiklal harbimizde olduğu gibi tüm fertleriyle tek yürek, tek bilek olmuştur. Tankın, topun, tüfeğin, helikopterin, uçağın, füzenin karşısına sadece ve sadece imanıyla, inancıyla, yüreğiyle dikilerek demokrasisine, istiklaline ve istikbaline sahip çıkmıştır.
        Bilinmelidir ki, Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, birliğine ve dirliğine yönelik hain saldırılara karşı, aziz Milletimiz, geçmişten aldığı ilhamla, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde, hür ve bağımsız yaşama azim ve kararlılığını ilelebet sürdürecektir. Her türlü zorlukları aşarak kurduğumuz Devletimizi, birlik ve beraberlik içinde, bin yıldan bu yana sürdürdüğümüz kardeşlik ruhuyla daha da yüceltmek ve güçlendirmek temel sorumluluğumuzdur. Bunun için, sosyal, kültürel, ekonomik ve diğer alanlarda bölgemizde ve dünyada gelişmiş ülkeleri aşmak için çok çalışmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Gülşehirli hemşerilerimin ve Aziz Milletimizin Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Gününü en içten duygularımla kutluyorum" 
 
 
 
 
Özgeçmiş
Fotoğrafları
 
GÜLŞEHİR KAYMAKAMLIĞI DUYURULARI