Bilimin ve bilimsel çalışmaların yeni nesiller tarafından benimsenmesinin teşvik edilmesi amacıyla Gülşehir Ovaören Ortaokulu tarafından projelendirilen Tübitak 4006 Bilim Fuarları sergisi açıldı. 

        Okul Müdürü Murat Er, proje sorumlusu matematik öğretmeni Gizem Toptaş, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin desteği ile hazırlanan bilimsel projeler okul koridorunda sergilendi. Açılış kurdelesini kesen Gülşehir Kaymakamı Çağlar Tekin, 5-12. sınıfta okumakta olan öğrencilerin eğitim/öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerinde hazırladıkları projeleri  gezdi. Her stand önünde durup öğrencilerden projeleri hakkında bilgi aldı.
         
        Tübitak 4006 Bilim Fuarları sergisiyle, 5-12. sınıfta okumakta olan öğrencilerin eğitim/öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak  konusunda uzman öğretmenlerin desteği ile öğrencilerin yaptıkları araştırmalarının sonuçlarını şekle döndürerek öğrencilerin eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturmaları amaçlanmıştır. 
 
 
 
 
 
 
 
 
Özgeçmiş
Fotoğrafları
 
GÜLŞEHİR KAYMAKAMLIĞI DUYURULARI