Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından sınır ötesinde PKK/KCK-PYD/YPG-IŞİD’li teröristlere karşı yürüttüğü "Zeytin Dalı Harekatı" sırasında Şehit olan Gülşehirli Uzman Çavuş Şahin KAYA, 06.02.2018 tarihinde İlçemiz Kurşunlu Camiinde kılınan cenaze namazının ardından binlerce vatandaşın katıldığı cenaze töreniyle   Gülşehir'de toprağa verildi.
Şehit Uzman Çavuş Şahin KAYA’nın naaşı askeri uçakla Nevşehir-Kapadokya Havalimanına getirildi.  Şehit Uzman Çavuş Şahin Kaya’nın cenazesini  Nevşehir Valisi İlhami AKTAŞ, İlçemiz  Kaymakamı Çağlar TEKİN,  Nevşehir Belediye Başkanı Hasan ÜNVER, İl Jandarma Komutanı  Kurmay Kıdemli Albay Yüksel YİĞİT, Nevşehir Emniyet Müdür Yardımcısı Bülent KALIN, Şehidimizin ailesi ve yakınlarıyla çok sayıda vatandaşımız karşıladı.  
Teröristlerin havanlı saldırısı sonrasında şehit olan Uzman Çavuş Şahin KAYA’nın naaşı helallik alınması için şehidin evine getirildi. İlçemiz Kurşunlu Camiinde İkindi Namazı sonrasında  kılınan cenaze namazına  Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ, Nevşehir Valisi İlhami AKTAŞ Nevşehir Milletvekilleri Ebubekir GİZLİGİDER ve Mustafa AÇIKGÖZ, Gülşehir Kaymakamı Çağlar TEKİN, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan ÜNVER, İl Jandarma Komutanı  Kurmay Kıdemli Albay Yüksel YİĞİT, Nevşehir Emniyet Müdürü Mehmet ARTUNAY, şehidin ailesi, yakınları ve Gülşehir başta olmak üzere Nevşehir’in değişik ilçe, belde ve köylerinden gelen binlerce vatandaş katıldı. Bu arada Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’da şehidimizin babasını telefon ile arayarak başsağlığı diledi.   Şehit Uzman Çavuş Şahin KAYA’nın cenazesi  Gülşehir İlçe mezarlığında tekbirler ve dualarla toprağa verildi. Şehdimize Allah'tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı dileriz.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Özgeçmiş
Fotoğrafları
 
 
 
 
UYUMA PROJESİ TANITIM